Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[1.9 TDi 1Z] Falujace obroty, spalanie, kontrolka swiec
Witam Smile
1. Czasami zdarza się, że obroty falują, zazwyczaj na ciepłym silniku.
2. 1z pali mi około 7,5-8 litrów, nie ważne jak jadę, czy depcze, czy nie, 500km 40 litrów, większość koło domu lub 15 km od domu, to normalne ?
3. Po podłączeniu pod kompa były stare błędy z abs i inne ale wszystkie były tymczasowe, jeden jedyny błąd stały to błąd 00741. 
4. Przy zjazdach z góry gdy jadę na przykład na piątym biegu to lekko szarpie autem, jakieś pomysły ?

Ktoś coś ? Proszę .... :<

Gdybym pomylił miejsce to proszę o przeniesienie, nie chce zakładać czterech czy pięciu wątków bo to nie o to chodzi Smile
Odpowiedz
Miałem to samo w T4. Do ustawienia kąt wtrysku, dawka paliwa. Ew. jeżeli te parametry nie były ruszane (wymiana rozrządu, wymiana pompy) to wtryski są uszkodzone i leją. Pytanie czy auto kopci?

[Obrazek: 18oa6nZ4LjzZ9momZL2Kjo0Pmj5sNJz_c=w1597-h807-iv1]
Odpowiedz
Pompiarz mnie czeka ?
Co do kopcenia, coś leci z wydechu, ale dopiero przy wysokich obrotach.
Odpowiedz
Niekoniecznie pompiarz, ale dobry mechanik, co najpierw sprawdzi, później ewentualnie wymieni.

Objawy wskazują, na zbyt bogatą mieszankę. Jeżeli nie ruszałeś rozrządu / pompy, a przedtem było wszystko dobrze to najprawdopodobniej uszkodził się wtrysk i trzeba go wymienić. Jeżeli była ruszana pompa, albo rozrząd to możliwe, że mechanik źle ustawił kąt wtrysku.

Odpowiedz
Początkowo autem trzęsło strasznie, oddałem do mechanika i po 3 dniach stwierdzili, że to nie są poduszki, ale że coś tam regulowali i oddali mi auto, faktycznie mniej trzęsie nim teraz, ale fakt faktem pali więcej, możliwe, ze coś ruszali, w najbliższym tygodniu będę wymieniał rozrząd, jak już go wymienię to jadę do pompiarza w sumie mechanika, który ma przyrządy i zobaczymy co jest nie tak Wink
Odpowiedz
Najlepiej od razu oddaj auto do pompiarza również na rozrząd - mniej ci wyjdzie kasy za naprawy.

Odpowiedz
Auto po pompiarzu, wymienił czujnik temperatury paliwa, wyregulowana pompa, zapłon przyspieszony dawka paliwa x3
Dziękuje za pomoc Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości