Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Passat b4 1.9TDi
Witam
mam problem, od roku borykam się z tym, że silnikiem szarpie od 1500 do 2100 obrotów.
Pół roku temu czyściłem nastawnik było lepiej, wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ustawiłem dawkę - błędów brak
dziś jest znów to samo pytanie czy wymienić nastawnik na inny z pompy wtryskowej ? Co jeszcze może być powodem....
Odpowiedz
Przy spokojnej i przyśpieszaniu szarpie? Masz Vag-Com lub VCDS?

Są samochody dobre, bardzo dobre i VolksWageny Big Grin
Odpowiedz
Wygląda to tak bieg1/2 spoko, od biegu 3 zaczyna sie... szarpie przy spokojnej jezdzie, musze kręcić go na wyższych obrotach, aby kolejny bieg
miał gdzieś te 2100 obrotów i aby w miarę normalnie jechać. Mam program  vag
Odpowiedz
Zobacz czy dawka paliwa utrzymuje stałe wartości na biegu jałowym czy skacze o np 1mg lub więcej

Odpowiedz
Na biegu jałowym raz falują obroty, raz nie.
A, i nie ma problemu z odpalaniem, wystarczy że musnę kluczykiem i auto pali na dotyk.
Odpowiedz
Chciałem żebyś sprawdził czy faluje dawka w programie diagnostycznym, a nie czy falują obroty.

Odpowiedz
Rozumiem, sprawdzę w poniedziałek.. O obrotach falujących napisałem do dodatkowej informacji.
Odpowiedz
Dobrze, rozumiem.
Jeśli na biegu jałowym będą różne wartości (znaczy się, jeśli dawka będzie się wahać od np. 4.0mg do 7.0mg) to na 99% nastawnik do wymiany.
Daj znać co i jak Wink

Odpowiedz
Pietro, robiłem dziś ten nastawnik, były różne wartości, wymieniłem na inny i w końcu Passacik śmiga jak mu przystało Smile dziękuję za pomoc
Odpowiedz
No i wszystko Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości