Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[wszystkie] Ori tempomat, a kompatybilność z silnikiem po swapie
Powitać,

Pytanie ostatnio padło na naszym czacie klubowym:
- czy można ogarnąć oryginalny tempomat w B3/B4, który byłby kompatybilny z nowym silnikiem? /mowa tu np. o przekładce na 1.8T BAM etc/

Dwie odpowiedzi jakie uzyskałem, wrzucam poniżej, mając nadzieję, że dyskusja się rozwinie.
Zachęcam też do tworzenia wątków w tym dziale, dotyczących różnych innych problemów przy swapach do naszych bud.
Sama tematyka jest coraz modniejsza i stąd utworzenie nowego poddziału na forum.

MichalB3TD napisal:

Cytat:Panowie odnośnie tempomatu w B3 i B4.
Jeśli masz B3, B4 i pedal gazu masz na linkę i swapujesz na benzynę gdzie będzie np. 1.8T na lince to bez problemu tempomat zagra.
Jeśli miałeś TDI i swapujesz silnik na benzynę z przepustnicą na linkę to ten tempomat nie będzie działać [Obrazek: 1f642.png]
Jeśli wrzucasz benzyniaka na elektronicznej przepustnicy to dobry elektryk podłączy go pod manetkę z kierownicy.

U mnie w B3 przy PD działa tempomat na ori manetce

Dibcio napisal:

Cytat:Najważniejsze, żeby auto do którego przerzucasz silnik miało elektronikę. Mnie się pytali, czy man licznik na elektronice i czy mam sprzęgło na pompie.
Jak miałeś diesla z tempo i silnik, który bierzesz (nawet Pb) ma tempo -  to tempo zostaje.

BYŁEM:
KP: Walewice 2010, Turawa 2011Sztutowo 2012Kietlice 2013Żerków 2014 
Fanklub: Wiatrołom 2015Młoty 2016Jankowo Dolne 2017Rozewie 2018, Łagów 2019
Odpowiedz
Skoro cały osprzęt silnika będzie od nowego silnika, tempomat też montujesz od nowego silnika, z tym że do sterowania podłączasz manetkę z B4.
W VW wszystkie tempomaty są tak samo sterowane czy to w B3, czy w B5.

[Obrazek: 18oa6nZ4LjzZ9momZL2Kjo0Pmj5sNJz_c=w1597-h807-iv1]
Odpowiedz
I wszystko w temacie Wink
Odpowiedz
Dodam, że uniwersalny tempomat VDO COMPACT TEMPOSTAT pasuje do każdego silnika z przepustnicą/pompą na linkę, działa równie dobrze jak ori i najważniejsze to daje się normalnie sterować ori manetką Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości