Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[1.9 TDi 1Z] Wymiana łożyska
Ma ktoś może filmik lub instrukcję jak wymienić łożysko przednie? Od 2-3 tygodni słychać jak już trochę wyje i przy skręcaniu jakby lekko coś rytmicznie bije. Nie jest to przegub, bo wtedy słychać byłoby przeskakiwanie o dużej częstotliwości, a tu jakby tylko w jednym miejscu na całym obrocie koła. Poza tym wczoraj byłem na stacji diagnostycznej i diagnosta stwierdził, że w zawieszeniu nie ma żadnych luzów i stuków, że wszystko jest dobrze. Więc ja się skłaniam ku temu łożysku. Tylko nie mogę wychwycić, która strona, ale mniejsza z tym. Wymienię obydwa. Jeśli możecie pomóc, to będę wdzięczny.
Odpowiedz
Proszę oto filmik instruktażowy .
https://www.youtube.com/watch?v=THIXkyHvPts

Co prawda nie jest to Passat , ale to prawie bez różnicy .

Są 2 sposoby na demontaż ;
Oczywiście trzeba zdemontować tarczę i zacisk hamulcowy w obu przypadkach .

1. Jeśli nie chcemy jechać na zbieżność - odpinamy sworzeń na dole przy wahaczu , końcówkę drążka kierowniczego i odkręcamy całą kolumnę od kielicha w komorze silnika. i wyjmujemy całego McPhersona z auta.

2 . Odpinamy sworzeń na dole przy wahaczu , końcówkę drążka kierowniczego oraz 2 śruby łączące zwrotnice z amortyzatorem

UWAGA --- przy rozkręceniu tych dwóch śrub zmieni się kąt pochyleniu koła i trzeba będzie jechać na zbieżność.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości