Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[1.9 TDi AFN] Układ wydechowy
Witam. Jakiś czas temu tłumik końcowy w Passku się rozpadł i spaliny uciekały tylnym kołem Tongue
i dziś nadeszła wiekopomna chwila, zapadła decyzja - wymiana całości. dance

Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych, może ktoś już wymieniał u siebie, albo ma do czynienia z wydechami.

- Czy warto zamiast wyprutego katalizatora wstawić strumienicę czy szkoda zachodu?
- Jakiej firmy kupić układ wydechowy, a jakie omijać szerokim łukiem?

Podpowiem, że stawiam na jakość.
Teraz jest kpl. WALKER'A - wytrzymał 7 lat i(lub) 250 000 km
Co polecacie, a co omijać szerokim łukiem - no i jak z tą strumienicą?

Są samochody dobre, bardzo dobre i VolksWageny Big Grin
Odpowiedz
Katalizator jak usuwać to tylko całość - wyciąć go (puszkę) a nie wypruwać wnętrze (usuwać monolit). Na strumienicę szkoda wydawać kasy (w przypadku diesla, w benzynie wpłynie delikatnie na jakość dźwięku układu wydechowego). Jednym słowem - wytnij kata (puszkę) i wspawaj kawałek rury.

Co do firm tłumików - miałem w B4 Płóciennika przez 3,5 roku - nie widać było korozji. A jeśli chodzi o lepsze firmy to Bosal i Walker - z tym, że cena dwukrotnie większa niż za Płóciennika.

Tańsze firmy produkujące tłumiki to:

- Asmet
- Izawit
- Marix
- Płóciennik (Polmostrów)

Dodatkowo w celu zwiększenia wytrzymałości tłumika warto zrobić otwór (np. o średnicy 3mm) w najniższym punkcie puszki tłumika by woda nie zbierała się na jego dnie.

[Obrazek: 571752.png]

Giełda części VAG - KLIK

Odpowiedz
Wydech kupiony (tani) firmy Marix, wiem, że to średnia półka, ale cenowo prawie 3 razy tańszy niż Bosal czy Walker. Dodatkowo pobrałem 3 wieszaki gumowe i 3 obejmy metalowe skręcane (cybanty)
Nie bawiłem się w żadne strumienice i tego typu historie.
Jutro montaż.
Pozdro

Odpowiedz
Tak wygląda tani zamiennik firmy Marix Smile
Koszt: ~350zł

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości