Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusje piwne
Powiem że te niemieckie EB które ja pijam, różni się smakiem od tego biedronkowego.
A tymczasem Tatra na zdrowie

Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.
B3 1990 2E
Odpowiedz
Ja ostatnio raczę się piwem Raciborskie. Oczywiście jest to jedno z naszych regionalnych browarów. Do wyboru jest kilka rodzajów piw. Ja osobiście degustowałem: klasyczne, zielone (te piwa mają podobne smaki, różnią się kolorem) i rżnięte (piwo ciemne jednak nie jest to porter). Te piwa zdecydowanie mają swój smak. Nie to co sieciówki w postaci żubra i tym podobne.
Odpowiedz
Pora rzeczywiście na stałe przerzucić się na lokalne bro, a tymczasem z sieciowych najbardziej smakuje mi ostatnio Tyskie

BYŁEM:
KP: Walewice 2010, Turawa 2011Sztutowo 2012Kietlice 2013Żerków 2014 
Fanklub: Wiatrołom 2015Młoty 2016Jankowo Dolne 2017Rozewie 2018, Łagów 2019
Odpowiedz
Jak Tyskie to tylko Klasyczne bo to zwykłe jest ble Tongue
EB ostatnio pojawiło się w normalnych sklepach i z czystej ciekawości kupiłem - okazało się być całkiem niezłe Smile
A piwo Raciborskie dobrze znam - kiedyś mi znajomy Hanys przysłał 2 takie piwka no i jak byłem na Śląsku to też je piłem Smile
Odpowiedz
Zła wiadomość. Jedno z nielicznych dobrych piw koncernowych czyli Tyskie Klasyczne paskudnie się "zeźliło" Sad
Zawsze mi smakowało, było dobre a dziś już 2 puszka i jest bleee, gorzkie jakieś takie, niedobre Sad
Odpowiedz
Niekoniecznie, mogłeś trafić starą partię, albo źle przechowywane piwo. Polecam obejrzeć cały filmik

jedno piwo, miliard różnych smaków Smile Dodatkowo polecam też inne filmy gościa, między innymi obala śmieszny mit z kropkami na spodach puszek.

Żeby nie było OT, polecam
[Obrazek: komes-zestaw-potrojny.jpg]
Czasem pojawia się w Lidlu, ostatnio znalazłem w Żabce, a jak już rzuciłem Tomaszem Kopyrą z blogu blog.kopyra.com to rzucę jeszcze linkiem do recenzji piwa Tomasza Kopyry z blogu blog.kopyra.com(nie oglądałem)

[Obrazek: giphy.webp]
Odpowiedz
Komesa u mnie nie spotkałem, jak znajdę gdzieś to na pewno się skuszę Smile
Przed chwilą otworzyłem kolejną puszkę klasycznego tyskiego i tym razem jest dobre Smile
Tak więc to był 1 razowy fail upup
Odpowiedz
Miałem kiedyś tak z Warką. Ohyda, smakowała jak przeterminowana. Takie rzeczy po prostu mogą się zdarzyć Smile

[Obrazek: giphy.webp]
Odpowiedz
Ja już po urlopie w Dąbkach. Było miło ale niestety się skończyło. Zaskakujące jest to, że wioseczka liczy sobie 280 dusz. Natomiast w sezonie przyjeżdża tam 12 000 turystów. Także możecie sobie wyobrazić jak tam jest tłoczno. Chociaż z drugiej strony poza sezonem to tam pies z kulawą nogą nawet nie łazi. Ale rekord pobił Kołobrzeg. W sezonie jest tam tak tłoczno, że aż trudno mówić tu o miejscowości uzdrowiskowej. To po prostu spęd bydła.

No ale ja nie o tym. Tradycyjnie raczyłem się pifkami regionalnymi. Na pierwszym miejscu jest Noteckie ciemne. Mały bączek a cieszy. Kolejne miejsca zajmują piwa Pomorskie. Ehh... piękny to był czas na zdrowie
Odpowiedz
Piwo z rana jak śmietana.
Piotrek pije Piotrka z Bagien, zdrówko. Smile

Są tu inni alkoholicy niż ja? Bo mi tak trochę głupio Tongue

Są samochody dobre, bardzo dobre i VolksWageny Big Grin
Odpowiedz
Oczywiście że są gdzie można takie piwo dostać i jaka cena?
Odpowiedz
Intermarche 7zł

Są samochody dobre, bardzo dobre i VolksWageny Big Grin
Odpowiedz
Zgadzam się. EB z Elbląga było duuuużo lepsze.

Polecam również pivko Specjal. Tylko schłodzone i obowiązkowo z butelki. Rzecz jasna w rozsądnych ilościach Tongue
Odpowiedz
Pany, na Mazowszu jest sieć sklepów Topaz.
W tychże jest obecnie promo na czteropaka Tyskiego za 7 zybla, kropek na spodzie puszek nie ma, testowane Big Grin

BYŁEM:
Odpowiedz
Witam wszystkich. Mam na imię Michał i jestem alkoholikiem.
Moje ulubione piwo to Bombardier (UK) i Żywiec (PL)
Jak mam mało kasy to pije również pozostałe.

[Obrazek: pasek%20ex_zpso3ynt72o.png]
Odpowiedz
Misza, jak Bombardier? Widuję w Carrefourze i nosi mnie, żeby zakupić, bo mam kręćka tramwajowego, a jak wiesz – Bombardier produkuje tramwaje i lokomotywy, między innymi Big Grin
Napisz coś o tym piwku, chętnie spróbuję, ale potrzebuję motywacji.
Odpowiedz
Bombardier produkowany w miasteczku Bedford w ktorym mieszkałem 5 lat.
Typowy angielski bitter, spożywany z pewnym starym, Szkockim Harleyowcem po pracy, w pubie.
Nalewany z nalewaka drewnianą pompą (nie kranem) z drewnianej beczki, schłodzonej temperaturą piwnicy.
Pozostanie na zawsze ulubionym. Sentyment i tyle. Tobie może nie smakować a dla mnie to piwko i wspomnienia Smile

[Obrazek: pasek%20ex_zpso3ynt72o.png]
Odpowiedz
na zdrowiena zdrowiena zdrowie
[Obrazek: Kentucky%20Highway_zps8l4ifbny.jpg]

Kentucky Highway 40KM, nawet dobre Smile polecam Smile
Odpowiedz
Ja ostatnimi czasy odkryłem dwa świetne piwa.
Pierwsze z racji mego pobytu na obczyźnie: Toruńskie Piernikowe, cena około 5,50-6 pln ale to piwo lokalne, więc nie ma zdziwka, piwo wymiata!
Drugie, niby zwykły Kasztelan, ale...spróbujcie i dajcie znać nt. wrażeń. Cena u mnie 2,65 pln/puszka
Koniecznie zimne! Wink

Załączone pliki Miniatury

BYŁEM:
Odpowiedz
Ja będąc na wycieczce w Pradze odkryłem tamtejsze piwo Staropramen
[Obrazek: b7cb8dbc33649073gen.png]
Jest dostępne w Biedrze po 2.99 zł / butelka.

Lecz jeszcze lepszy jest Staropramen Unfiltered
[Obrazek: 860d51e602b7d857gen.jpg]
U nas ciężko dostępne lub za wysoką cenę - w Carrefour 4.25 zł / butelka
Szczerze polecam kupić na spróbowanie.
W/g mnie nasze ogólnodostępne piwa to szczyny w porównaniu do czeskiego
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości