Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Które radio lepsze Gamma czy Beta ?
Witam,
mam takie pytanie i dylemat zarazem, które radio jest lepsze: Beta, czy Gamma i który konkretnie model ?
Bo z tego, co wiem każde kaseciaki ?
Planuję podłączyć ori zmieniarkę płyt i wiem, że nie każde nada się do tego.
Odpowiedz
Beta nie obsługuje zmieniarki.

[Obrazek: smith-and-wesson.gif]
Odpowiedz
Czyli wybór padł na Gammę, ale który model najlepiej by się spisywał ?
Odpowiedz
Ja mam Gamma V i zmieniarkę BLAUPUNKT.
Gamma ma wyjście 8 Din, wszystko podłączone, ale nie czyta coś zmieniarki, być może zmieniarka nie obsługuje piratów?

Są samochody dobre, bardzo dobre i VolksWageny Big Grin
Odpowiedz
Możliwe, u znajomego w Audi A6 wcieło pirata i koniec

Hmmm Gamma V mnie przekonuje bardziej niż Gamma IV tylko czy da się wymienić podświetlenie na całe zielone ?
Odpowiedz
(24.03.2015, 23:06:37)KLICHO napisał(a):  czy da się wymienić podświetlenie na całe zielone ?
Da się. Diody, trochę wolnego czasu i ewentualnie rezystory. Oczywiście lutownica i cyna też będzie potrzebna.

Aktualnie: Jetta A2 1990 1.6JP -> 1.9 1Z+ | Audi 80 B4 1994 2.0 ABK
Odpowiedz
A jeszcze jedno pytanie: Gamma V jaką ma moc ? Bo IV chyba ma 4x20W, a mam instrukcje obsługi, ale nigdzie nie mogę doszukać się tego.
Odpowiedz
Też pewnie coś koło tego. Nie ma co się sugerować, że na panelu pisze 4x45W bo to moc max.
Tak na prawdę większość radii ma gdzieś około 4x25W. Mocniejsze nie znaczy lepsze Smile

Odpowiedz
No i o to mi chodziło Smile To szukam radia z kodem, robię diody i sprzedam swoje aktualne Smile Wielkie dzięki,
Odpowiedz
Alpha IV 2x20W, Beta IV 2x20W, Gamma IV 4x20W, Beta V 4x20W, Gamma V 4x20W.

Aktualnie: Jetta A2 1990 1.6JP -> 1.9 1Z+ | Audi 80 B4 1994 2.0 ABK
Odpowiedz
Gamma IV wizualnie lepiej pasuje do wnętrza B4 ale to moja opinia, a z tym jak z d..pą, każdy ma swoją.
Co do mocy to i tak nie potrzebujesz aż tyle, no chyba że lubisz jak blachy dzwonią i tablica z tyłu klepie Smile
Ja mam Gammę IV spiętą ze zmieniarką Panasonic, kabel i zmieniarkę wyciągałem z Bory, wtyczkę mini ISO 8 spiąłem z ISO 10 i działa.
Niestety zmieniarka ma swoje ograniczenie - wyłącznie CD audio, więc muzyki dużo nie nawrzucasz.

Odpowiedz
Hmmm... tak, zgadzam się że Gamma IV wizualnie dużo lepiej pasuje do wnętrza B4, ale zrobiłem sobie w PhotoShopie wizualizacje Gammy V
z podświetleniem całym zielonym i też całkiem dobrze wygląda. Jak u mnie - jest każde podświetlenie na zielono Smile
No zdecydowanie i tak lepiej niż mój Alpine CDE 121 Smile

Właśnie, co do kabli to nie można kupić uniwersalnych do zmieniarki ? Bo pewnie zmieniarkę też będę miał z Passka B5/Golf IV
Odpowiedz
Jak będziesz miał Gammę V, to kabel będzie pasować, tylko kupuj zmieniarkę z kablem bo różne zmieniarki mają różne wejścia.

Odpowiedz
Nie musisz zmieniać żadnych diod, wystarczy że upolujesz gamme V z zielonym podświetlaniem.
Ciężki temat, ale nie niemożliwy.
Odpowiedz
Widziałem że takie właśnie są od Skody Big Grin Tylko ten napis ,,skoda'' by mnie denerwował Smile
Odpowiedz
W vw też były.
Odpowiedz
Passat B5 z pierwszego roku produkcji miał jeszcze podświetlenie zielone co za tym idzie Gamma V też taka wyszła.

[Obrazek: 571752.png]

Giełda części VAG - KLIK

Odpowiedz
Radio Beta V obsługuje zmieniarkę. Przede wszystkim Gamma ma wyjście na 8 kanałów, a Beta na 4.
Jest też parę innych drobnych różnic.

[Obrazek: giphy.webp]
Odpowiedz
Jakich np?

Odpowiedz
Jeśli chodzi o radia: Alpha, Beta, Gamma serii IV to trochę informacji na ich temat jest w poniższym linku.
http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_147.PDF (język niemiecki)

Generalnie moim skromnym zdaniem to właśnie ta seria najlepiej pasuje do B3 i B4.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości