Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[1.9 TDi 1Z] Mocno kopci
Silver 644 wezmę to pod uwagę, bo jest opcja żeby przełożyć wał korbowy z panewkami ale koszt robocizny będzie chyba podobny do przekładki silnika. Także jak masz to daj namiar na ten motor. Ale muszę być pewien, że żadnych cyrków z nim nie będzie.

Wszyscy piszecie, żeby zmienić mechanika i chyba tak zrobię. To, że rozrząd robi idealnie nie wystarczy...
Odpowiedz
Proszę
http://passat35i.pl/forum/showthread.php?tid=626
Patryk jeździłby na nim jeszcze wiele lat Smile tylko niestety "Ruda Grażyna" zwyciężyła smutny
Zresztą jak to się najprawdopodobniej skończy z naszymi Passkami - silnik przeżyje budę zly1
Odpowiedz
Czyli zdrowy? Mogę bez obaw brać?

A odnośnie powyżej napisanego to u mnie buda zdrowiutka a serce niedomagałoSad
Odpowiedz
Poczekajmy teraz na diagnozę po komputerze, nie "psujmy" Ronaldo całego silnika...

Nie mam dostępu do mapki klubowej.
Nie wniosę danych nowych chętnych.
Odpowiedz
Pytaj Patryka o jego stan.
Gość jest sprawdzony, więc odpowiedź nasuwa się sama.
Choć jego cena może Cię bardzo zaskoczyć.
Jeszcze jedno odnośnie tego, co napisałeś powyżej

(22.11.2015, 18:03:59)Ronaldo09 napisał(a):  jest opcja żeby przełożyć wał korbowy z panewkami

Broń Boże nie pchaj się w to - rozmawiałem z kilkoma ludźmi,którzy siedzą w tym temacie i każdy mi powiedział,że rozbierany silnik już nigdy nie będzie taki sam,
jak składany w fabryce. Będziesz pchał kasę w silnik "trupa" i do końca nie wiesz co z tego wyjdzie.
Odpowiedz
Czyli co? Pozostaje mi tylko kupić kolejny silnik i wymienić, tak?
Odpowiedz
(22.11.2015, 20:05:47)Ronaldo09 napisał(a):  Czyli co? Pozostaje mi tylko kupić kolejny silnik i wymienić, tak?

Nie, zrobić porządną diagnozę pod komputerem ale mam wrażenie, że nie czytasz tych postów tylko z góry sobie ustawiłeś, że chcesz już kolejny silnik wrzucać.
Dla pewności podjedź do innego mechanika na tą diagnostykę...

[Obrazek: 571752.png]

Giełda części VAG - KLIK

Odpowiedz
Po podłączeniu pod komputer mechanik powiedział że wszystko z pompą jest ok, na komputerze nic nieprawidłowego mu nie pokazało.
On podejrzewa korbowód lub pierścienie. Mówi, że silnik nie ma ciśnienia, nie spala dobrze ropy.
Odpowiedz
Jak rozrząd dobrze ustawiony to zrobić próbę olejową, ewentualnie zerwać głowicę, zrobić tulejowanie, założyć nowe pierścienie, tłoki, panewki, głowicę oddać do regeneracji i musi chodzić. Czarów nie ma.

Są samochody dobre, bardzo dobre i VolksWageny Big Grin
Odpowiedz
(23.11.2015, 17:33:27)Ronaldo09 napisał(a):  Po podłączeniu pod komputer mechanik powiedział że wszystko z pompą jest ok, na komputerze nic nieprawidłowego mu nie pokazało.
On podejrzewa korbowód lub pierścienie. Mówi, że silnik nie ma ciśnienia, nie spala dobrze ropy.

Najlepiej jakbyś zrobił zdjęcia z chwili, gdy auto jest podpięte pod kompa i widać te parametry.
Ja już temu Twojemu mechaniorowi nie wierzę i wolę zobaczyć czarno na białym czy faktycznie jest OK.
Chyba, że sam zainwestujesz 30 zł w kabel do diagnostyki i podepniesz auto Wink

A ciśnienie na cylindrach było mierzone?

[Obrazek: 571752.png]

Giełda części VAG - KLIK

Odpowiedz
Zawory do doopy...
Gubią kompresję, puszczają olej i stąd dymi na postoju.
Odpowiedz
To nie ten mój robił diagnostykę. Podjechałem do innego-elektromechanika. I wygląda na to, że jest tak jak Camel81 napisał.
Odpowiedz
Do pieca.
Odpowiedz
(5.12.2015, 0:57:00)Ronaldo09 napisał(a):  Do pieca.

Podziel się proszę z nami co faktycznie było przyczyną. Zawsze czegoś się nauczymy ok
Odpowiedz
Naprawdę bardzo chętnie ale odpuściłem sobie ten silnik i czekam na wstawienie drugiego.
Odpowiedz
Problemów technicznych nie palimy w piecu.
Usunąłem posty z propozycją spalenia Smile

Nie mam dostępu do mapki klubowej.
Nie wniosę danych nowych chętnych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości