Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[1.9 TDi 1Z] Korekcja dawek w VAGu
Hej. Powiedzcie mi, czy takie korekcje dawek są ok? W sumie chodzi mi bardziej o brak dawki z 4 cyl i fakt, że dane z 2. stoją sztywno.
[Obrazek: DSC_0370_zpsofxqf6gh.jpg~original]

Druga sprawa - taka poboczna, z którego czujnika komp czyta temperaturę do grzania świec? Bo w chwili obecnej vag pokazuje -14 przy +13 na dworze.

[Obrazek: 18oa6nZ4LjzZ9momZL2Kjo0Pmj5sNJz_c=w1597-h807-iv1]
Odpowiedz
Korekcje na wtryskach podawane są względem trzeciego cylindra (czyli tego, gdzie jest wtrysk sterujący). Tak ma być - taki już urok starszych VP'ków.
Korekcje na 1 i 4 są dość spore... Ale nie można ich od razu przekreślać - pod maszyną do wtrysków mogą być w lepszym stanie.

Czujnik temp cieczy w 1Z jest jeden - w króćcu wody idącym z głowicy. Ten czujnik jest 4 pinowy. 2 piny odpowiadają za sygnał na ECU (m.in. grzanie świec) zaś kolejne 2 dają info na licznik.

Skoro czujnik pokazuje na blokach pomiarowych ECU w grupie 001 -14*C to ewidentnie jest zdechnięty.

PS. Twój 1.9TDI to już AHU a nie 1Z Wink (ale i tak nie ma to znaczenia).

[Obrazek: 571752.png]

Giełda części VAG - KLIK

Odpowiedz
Dzięki Mati za wyjaśnienia. No właśnie też tak myślałem, ale wszędzie gdzie to możliwe jest 1z Tongue Teraz zauważyłem, że w kompie jest AHU... hmm może ktoś kompa wymienił wcześniej... bo był błąd od kompa w kompie.

[Obrazek: 18oa6nZ4LjzZ9momZL2Kjo0Pmj5sNJz_c=w1597-h807-iv1]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości