Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Too Many Communications Error To Continue
Witam
Podczas łączenia się VAG-iem z ABS-em wyskakuje taki komunikat:
Too Many Communications Error To Continue
Z Engine łączy się bez problemów
Ktoś wie co jest nie tak ?
Odpowiedz
Witam, prawdopodobnie to wina interfejsu, sam miałem taki problem korzystając z allegrowego taniego interfejsu. Po użyciu porządniejszego problem znikł Smile
Odpowiedz
Latencja zmniejszona? W managerze urządzeń znajdź kabel i parametr 'latency' obniż i powinno banglać.

[Obrazek: giphy.webp]
Odpowiedz
Właśnie wyczytałem,że mam coś z tym "latency" - mam ustawione takie parametry na porcie z którego korzysta " kabel "

[Obrazek: ae792ba8cd8f37d7.png]

i nie wiem,który zmniejszyć i na ile Sad
Odpowiedz
O choroba, 'latency' było chyba w XP. Zmniejsz po prostu co się da, niczego nie zepsujesz, bo zawsze możesz przywrócić stan pierwotny Wink

Odpowiedz
Jak widać jest Bufor odbioru ustawiony na 14
oraz Bufor transmisji ustawiony na 16
Co zmniejszyć i na ile ?
Odpowiedz
A, ja pisałem o podstawowym oknie. Nie wiem silver644, musisz sam popróbować, komputer Ci nie wybuchnie Wink

Odpowiedz
To raczej nic nie da Sad Próbowaliśmy to zrobić u mnie na zlocie w Wiatrołomie i niestety nie przyniosło żadnego skutku tak więc obawiam się, że wina interfejsu Sad

P.S. Silver używasz VAG COM na windowsie nowszym od XP ? Czy innym programem się posługujesz ?
Odpowiedz
VirtualBox lub Windows Virtual PC
Odpowiedz
VirtualBoxa znam :-)
Dzięki za odpowiedź Smile
Odpowiedz
latency to te okno z wartością 9600. Dane są ustawione prawidłowo, więc powinien chodzić. Ja bym proponował zmianę programu, ew kabla.

[Obrazek: 18oa6nZ4LjzZ9momZL2Kjo0Pmj5sNJz_c=w1597-h807-iv1]
Odpowiedz
Znalezione Big Grin
Na innym lapku i kablu łączy się bez problemu
Więc kabel lub program mam do kitu cry2
Dziękuję Wam za pomoc upup
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit
Metodą prób i błędów problem rozwiązałem sam Big Grin
Okazało się,że szukałem nie tutaj gdzie trzeba wysmiewa
Otóż jak ktoś ma Win 7 i potrzebuje XP to są do tego programy - VirtualBox lub Windows Virtual PC - tzw.Wirtualne maszyny,żeby tam zainstalować XP .
I jeśli już mamy XP to wchodzimy kolejno
Panel sterowania >> System >> Sprzęt >> Menedżer urządzeń >> Wybieramy Porty ( COM i LPT ) >> i tam jest prędkość transmisji,którą zmieniamy z 16 na 2 i zapisujemy .
Po tym zabiegu kabel łączy się z autem bez problemu z czym się chce upup
A ja szukałem w Win 7 wall
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości