Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cb radio Magnum MX - problem
Witam. Mam od niedawna cb Magnum Mx. Problem polega na tym, że nie ma w ogóle szumu. Przy kręceniu pokrętłem SQ nie szumi wcale. Sprawdzałem u kolegi, który w aucie ma swoje cb i słyszymy się tylko gdy samochody są w bardzo niewielkiej odległości od siebie. W serwisie gość stwierdził, że moc nadawania jest prawidłowa. O brak szumu podejrzewał mikrofon ale sprawdził na swoim mikrofonie i było niemal tak samo. Jestem absolutnie początkującym użytkownikiem cb, więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Odpowiedz
Sprawdź kolego antenę bo jak masz takie objawy to wygląda na to że coś nie tak z nią.
Podepnij radio pod inną antenę to się przekonasz a tak w ogóle to antenę się stroi do każdego radia i miejsca przymocowania.
Odpowiedz
No właśnie chciałem żeby mi gość w serwisie zestroił ale się uparł na ten mikrofon a jak już próbował coś przy antenie to nawet śrubki nie mógł odkręcić. Tak w ogóle to serwis w sąsiednim mieście jest ponoć bardzo dobry, ale do końca tygodnia nieczynne i pojechałem do tego na miejscu ale ten starszy gość nie wyglądał na fachowca. Tak więc pojadę z tym na początku tygodnia do sąsiedniego miasta i zobaczymy. Póki co, dzięki za podpowiedź.
Odpowiedz
Wysłałem do pewnego gościa, który na pewnym forum zaoferował się, że mi to zrobi. I rzeczywiście. Dużo mnie to nie kosztowało a efekt super. Jeszcze tylko antenę lepszą dobrze byłoby kupić i w Polskę idziemy... Smile
Odpowiedz
A co w końcu było nie tak z tym CB? skoro antena i tak jest do wymiany to rozumiem, że to nie była wina anteny Wink
Odpowiedz
Uszkodzony był potencjometr, dwa kondensatory w układzie SQ/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości